Vitajte na stránkach informačného systému pre pacientov Gynekologického centra Bezručova. Nájdete tu informácie o vyšetreniach v našom centre, o tom ako sa objednať a pripraviť na vstupné a ďalšie vyšetrenia.

Video
MUDr. Milica Piškaninová

MUDr. Milica Piškaninová

Vedúci lekár centra, gynekológ

MUDr. Milica Piškaninová je absolventkou všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského. Štúdium ukončila v roku 1990. Prvých 10 rokov svojej praxe pôsobila na Klinike chorôb ženských v NsP Akademika Dérera na Kramároch v Bratislave. Počas tohto obdobia absolvovala v roku 1993 prvú atestáciu v odbore gynekológia a pôrodníctvo a následne v roku 1997 druhú atestáciu v tomto odbore. Od roku 2000 sa zamestnala vo farmaceutickej firme, kde sa venovala vzdelávaniu lekárov v oblasti hormónov určených pre všetky životné obdobia žien od hormonálnej antikoncepcie cez asistovanú reprodukciu po klimaktérium a menopauzu. Zároveň počas tohoto obdobia pracovala v nočných službách prevažne na pôrodnici Kliniky chorôb ženských na Kramároch. V rokoch 2010 až 2015 sa venovala ambulantnej starostlivosti o gynekologické pacientky a tehotné v GPN ( Sanatórium Koch) v Ružinovskej poliklinike. Za srdcu najbližšie a najdôležitejšie vo svojej práci považuje komplexné vnímanie zdravia a fyzicko-psychickej pohody ženy v každom veku a hľadanie najvhodnejších riešení.

MUDr. Adela Chríbiková

MUDr. Adela Chríbiková

gynekológ

MUDr. Adela Chríbiková je absolventka Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Po ukončení štúdia začala pracovať na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny v Nemocnici s poliklinikou v Bardejove s pohotovostnými službami ako lekár RLP. Túžba po gynekológii a pôrodníctve zaviedla jej kroky do Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, kde sa začalo jej špecializačné štúdium v tomto odbore. Pokračovala v ňom v rámci praxe v Nemocnici Agel v Komárne. Atestačné štúdium úspešne ukončila špecializačnou skúškou z gynekológie a pôrodníctva na Lekárskej fakulte SZU v Bratislave v roku 2019. Počas tohto obdobia nazbierala bohaté skúsenosti s pôrodnicou, gynekologickou operatívnou, pôsobením na lôžkovom oddelení aj s ambulantnou prácou vrátane onkogynekologickej ambulancie, kde pracovala po boku skúseného onkogynekológa. Pravidelne sa zúčastňuje kongresov a vzdelávacích aktivít, z ktorých si odnáša nové vedomosti. S radosťou odborne sprevádza budúce mamičky celým tehotenstvom a v gynekológii kladie dôraz na prevenciu, v záujme zachovania zdravia a komfortu žien v každom ich životnom období.

Štefániková

MUDr. Silvia Štefániková

Mamodiagnostik

MUDr. Silvia Štefániková je absolventkou Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Jej cesta k špecializácii v odbore rádiológia bola naplnená ďalším vzdelávaním a praktickými skúsenosťami. Špecializáciu úspešne získala v roku 2008. Počas svojej kariéry mala možnosť pracovať v niekoľkých prestížnych zdravotníckych zariadeniach. Patrí medzi ne Univerzitná nemocnica v Bratislave, kde získavala cenné skúsenosti a vedomosti vo svojom odbore. Ďalej to bol Národný onkologický ústav v Bratislave, kde sa zaoberala diagnostikou a liečbou onkologických pacientov. Každé z týchto pracovísk jej poskytlo unikátne skúsenosti a príležitosti na odborný rast, ktoré rada zúročuje na svojej momentálnej pozícii mamodiagnostik v Gynekologickom centre Bezručova.

Bc. Hana Kolmanová - foto

Bc. Hana Kolmanová

Pôrodná asistentka

Študovala na Lekárskej fakulte MU v Brne. Pracovala ako pôrodná asistentka v FN Brno. Pôsobila najviac na pôrodnej sále, ale aj na gynekológii a šestonedelí. Rok pracovala v súkromnej pôrodnici v Neratovicich. Venuje sa starostlivosti o tehotné ženy, robí predpôrodné kurzy aj popôrodné a laktačné poradenstvo. Spolupracovala som s MUDr. Holáňom na jeho knihe Tehotenstvo v obrazoch.

Emily Jánošíková

Emily Jánošíková

Medicínska koordinátorka

Študovala na gymnáziu v Bratislave. Má záujem o štúdium lekárskej fakulty v Brne. Počas štúdia na gymnáziu pracovala na svojom osobnostnom rozvoji, vzdelávala sa v oblasti zdravotníctva a zúčastňovala sa na dobrovoľníckych činnostiach. "Vo svojom voľnom čase sa venujem čítaniu kníh a kresleniu.“

Bc. Kristína Švrčková

Bc. Kristína Švrčková

Medicínska koordinátorka

Je absolventkou sociálnej práce na VŠ sv. Alžbety. Má bohaté skúsenosti s prácou s ľuďmi. Je veselej povahy a každý ocení jej ústretový prístup. Rada sa vzdeláva v cudzích jazykoch a to najmä vo francúzštine. Svoj voľný čas venuje objavovaniu nových miest a relaxu v prírode.

Diana Čapuchová

Mgr. Diana Čapuchová

Manažér centra

Vyštudovala sociálnu prácu na UK, neskôr si vzdelanie doplnila o pedagogické minimum na UK a predškolskú pedagogiku na strednej odbornej škole v Modre. Pracovala vyše 12 rokov ako predškolský pedagóg a z toho 7 rokov ako riaditeľka v súkromnej anglickej materskej škole. Posledné roky pracovala v zdravotníctve ako manažér zdravotníckeho zariadenia, kde získala bohaté skúsenosti. Absolvovala viacero komunikačných a koučingových kurzov, z ktorých získala medzinárodné certifikáty. Vo voľnom čase sa venuje rodine, turistike a rôznym športovým aktivitám.

Milé dámy,
vitajte na stránkach Gynekologického centra Bezručova. Na našich ambulanciách v novozrekonštruovanej Poliklinike Bezručova poskytujeme primárnu gynekologickú a pôrodnícku starostlivosť ženám každého veku.

Našim najvyšším cieľom je spokojná a zdravá žena a snažíme sa tomuto cieľu prispôsobiť všetko naše snaženie. V centre poskytujeme preventívnu a zdravotnú starostlivosť na najvyššej medicínskej úrovni. O Vaše zdravie sa stará kolektív skúsených lekárov a sestier, pre ktorých je pacientka na prvom mieste. V centre pracuje kvalifikovaná lekárka s dlhoročnými skúsenosťami MUDr. Milica Piškaninová a skúsená pôrodná asistentka Bc. Hana Kolmanová.

Centrum má vlastnú recepciu na objednávanie pacientov. Je vybavené špičkovými ultrazvukovými prístrojmi, najmodernejšou digitálnou kolposkopickou technikou ako aj kardiotokografom pre snímanie oziev plodu a kontrolu kontrakcií pred pôrodom. Používame jednorázový spotrebný materiál vrátane jednorazových gynekologických zrkadiel.

Centrum má v ponuke kurzy pre nastávajúce mamičky a pre páry, ktorú vedú naše pôrodné asistentky.

Tešíme sa na Vašu návštevu a dúfame, že budete u nás spokojné.

 

Ordinačné hodiny

Recepcia:

Pondelok 07.00-12.00 13.00-15.00
Utorok 07.00-12.00 13.00-15.00
Streda 07.00-12.00 13.00-15.00
Štvrtok 07.00-12.00 13.00-15.00
Piatok 07.00-12.00 13.00-14.00

 

Gynekologická ambulancia

MUDr. Milica Piškaninová

Pondelok 07.30-12.00 13.00-15.00
Utorok 07.30-12.00 13.00-15.00
Streda 07.30-12.00 13.00-15.00
Štvrtok 07.30-12.00 13.00-15.00
Piatok 07.30-12.00 13.00-14.00

Odbery biologického materiálu: Pon-Pia 07.30-08.00

Na termíny vyšetrení je potrebné sa objednať.

 

Zdravotná starostlivosť

Poskytujeme starostlivosť v nasledovných oblastiach pre ženy vo veku od 15 rokov:

 • Vstupné vyšetrenie v ambulancii lekára – gynekológa, ktorý následne rozhodne o ďalšom postupe, potrebných vyšetreniach a liečbe
 • Preventívne prehliadky
 • Diagnostika a liečba infekčných gynekologických ochorení
 • Očkovanie proti HPV
 • Kolposkopia a rozšírená kolposkopia s odberom materiálu na histológiu
 • Cytologické vyšetrenie krčka maternice s HPV typizáciou a zistením onkologickej aktivity
 • Ultrazvukové vyšetrenie malej panvy
 • Ultrazvukové vyšetrenie prsníkov – diagnostické a preventívne
 • Stanovenie ovulácie, vyšetrenie hormónov v dynamike, folikulometria
 • Vedenie antikoncepcie

 

Ženy tehotné a po pôrode

 • Starostlivosť o tehotné ženy počas celého obdobia gravidity
 • Ultrasonografia
 • Dopplerovské vyšetrenie funkčného stavu placenty v III. trimestri
 • Kardiotokografia

 

Predpôrodné kurzy pre tehotné

 

Ženy v klimaktériu, menopauze a postmenopauze

 • Komplexná starostlivosť o ženu v prechode a po prechode
 • Hormonálna terapia šitá na mieru
 • Prevencia osteoporózy
 • Prevencia onkologických ochorení prsníka, maternice a vaječníkov
 • Riešenie inkontinencie

 

Liečba neplodnosti

Menopauza a starostlivosť o ženu po menopauze

RTVS - Dámsky klub
10.11.2023

Pozvanie do relácie Dámsky klub prijala MUDr. Milica Piškaninová z Gynekologického centra Bezručova.

+ Zobraziť viac

Kvalita života po menopauze

TA3
13.10.2023

Ženský organizmus prechádza mnohými vývinovými etapami. Medzi ne patrí aj tzv. prechod - odborne nazývaný menopauza. Prečo k týmto zmenám v organizme žien dochádza?

+ Zobraziť viac

Dysplázia krčka maternice. Kde sa nechať očkovať a od akého veku sa to odporúča?

TV Doktor
07.07.2023

Očkovanie proti ľudskému papilomavírusu sa v poslednej dekáde stalo na celom svete jedným z najvýznamnejších preventívnych programov. Kde sa nechať očkovať a od akého veku sa odporúča?

+ Zobraziť viac

Gynekologické centrum Bezručova

Bezručova 5

811 09 Bratislava

tel: 02/33 22 11 12

E-mail: gynekologia@polibez.sk

 

 

Korešpondenčná adresa centra:

Gynekologické centrum Bezručova

Poliklinika Bezručova

Bezručova 5

811 09 Bratislava