Vitajte na stránkach informačného systému pre pacientov Gynekologického centra Bezručova. Nájdete tu informácie o vyšetreniach v našom centre, o tom ako sa objednať a pripraviť na vstupné a ďalšie vyšetrenia.

Video
MUDr. Milica Piškaninová

MUDr. Milica Piškaninová

Vedúci lekár

MUDr. Milica Piškaninová je absolventkou všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského. Štúdium ukončila v roku 1990. Prvých 10 rokov svojej praxe pôsobila na Klinike chorôb ženských v NsP Akademika Dérera na Kramároch v Bratislave. Počas tohto obdobia absolvovala v roku 1993 prvú atestáciu v odbore gynekológia a pôrodníctvo a následne v roku 1997 druhú atestáciu v tomto odbore. Od roku 2000 sa zamestnala vo farmaceutickej firme, kde sa venovala vzdelávaniu lekárov v oblasti hormónov určených pre všetky životné obdobia žien od hormonálnej antikoncepcie cez asistovanú reprodukciu po klimaktérium a menopauzu. Zároveň počas tohoto obdobia pracovala v nočných službách prevažne na pôrodnici Kliniky chorôb ženských na Kramároch. V rokoch 2010 až 2015 sa venovala ambulantnej starostlivosti o gynekologické pacientky a tehotné v GPN ( Sanatórium Koch) v Ružinovskej poliklinike. Za srdcu najbližšie a najdôležitejšie vo svojej práci považuje komplexné vnímanie zdravia a fyzicko-psychickej pohody ženy v každom veku a hľadanie najvhodnejších riešení.

Bc. Hana Kolmanová - foto

Bc. Hana Kolmanová

Pôrodná asistentka

Študovala na Lekárskej fakulte MU v Brne. Pracovala ako pôrodná asistentka v FN Brno. Pôsobila najviac na pôrodnej sále, ale aj na gynekológii a šestonedelí. Rok pracovala v súkromnej pôrodnici v Neratovicich. Venuje sa starostlivosti o tehotné ženy, robí predpôrodné kurzy aj popôrodné a laktačné poradenstvo. Spolupracovala som s MUDr. Holáňom na jeho knihe Tehotenstvo v obrazoch.

Katarína Timová foto

Mgr. Katarína Timová

Medicínska koordinátorka

Študovala na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity. Po skončení štúdia pracovala v NTS SR v Bratislave ako referent na oddelení Evidencie darcov krvi.

Bc. Viktória Volková - foto

Bc. Viktória Volková

Manažérka centra

Bakalársky titul získala na Katolíckej univerzite v Ružomberku v odbore Ošetrovateľstvo. Momentálne pokračuje v štúdiu na Univerzite Komenského na Fakulte manažmentu. Celkovo v zdravotníctve pôsobí už takmer 13 rokov, z toho 5 rokov sa venovala práci sestry na takých oddeleniach ako neurológia a ARO a 8 rokov pracovala ako manažérka v súkromných zdravotníckych klinikách na Slovensku aj v zahraničí. Je pracovitá, cieľavedomá a baví ju práca s ľuďmi. Rada cestuje a voľný čas venuje svojej rodine.

Milé dámy,
vitajte na stránkach Gynekologického centra Bezručova. Na našich ambulanciách v novozrekonštruovanej Poliklinike Bezručova poskytujeme primárnu gynekologickú a pôrodnícku starostlivosť ženám každého veku.

Našim najvyšším cieľom je spokojná a zdravá žena a snažíme sa tomuto cieľu prispôsobiť všetko naše snaženie. V centre poskytujeme preventívnu a zdravotnú starostlivosť na najvyššej medicínskej úrovni. O Vaše zdravie sa stará kolektív skúsených lekárov a sestier, pre ktorých je pacientka na prvom mieste. V centre pracuje kvalifikovaná lekárka s dlhoročnými skúsenosťami MUDr. Milica Piškaninová a skúsená pôrodná asistentka Bc. Hana Kolmanová.

Centrum má vlastnú recepciu na objednávanie pacientov. Je vybavené špičkovými ultrazvukovými prístrojmi, najmodernejšou digitálnou kolposkopickou technikou ako aj kardiotokografom pre snímanie oziev plodu a kontrolu kontrakcií pred pôrodom. Používame jednorázový spotrebný materiál vrátane jednorazových gynekologických zrkadiel.

Centrum má v ponuke kurzy pre nastávajúce mamičky a pre páry, ktorú vedú naše pôrodné asistentky.

Tešíme sa na Vašu návštevu a dúfame, že budete u nás spokojné.

 

Ordinačné hodiny

Recepcia:

Pondelok 07.00-12.00 13.00-15.00
Utorok 07.00-12.00 13.00-15.00
Streda 07.00-12.00 13.00-15.00
Štvrtok 07.00-12.00 13.00-15.00
Piatok 07.00-12.00 13.00-14.00

 

Gynekologická ambulancia

MUDr. Milica Piškaninová

Pondelok 07.30-12.00 13.00-15.00
Utorok 07.30-12.00 13.00-15.00
Streda 07.30-12.00 13.00-15.00
Štvrtok 07.30-12.00 13.00-15.00
Piatok 07.30-12.00 13.00-14.00

Odbery biologického materiálu: Pon-Pia 07.30-08.00

Na termíny vyšetrení je potrebné sa objednať.

 

Zdravotná starostlivosť

Poskytujeme starostlivosť v nasledovných oblastiach pre ženy vo veku od 15 rokov:

 • Vstupné vyšetrenie v ambulancii lekára – gynekológa, ktorý následne rozhodne o ďalšom postupe, potrebných vyšetreniach a liečbe
 • Preventívne prehliadky
 • Diagnostika a liečba infekčných gynekologických ochorení
 • Očkovanie proti HPV
 • Kolposkopia a rozšírená kolposkopia s odberom materiálu na histológiu
 • Cytologické vyšetrenie krčka maternice s HPV typizáciou a zistením onkologickej aktivity
 • Ultrazvukové vyšetrenie malej panvy
 • Stanovenie ovulácie, vyšetrenie hormónov v dynamike, folikulometria
 • Vedenie antikoncepcie

 

Ženy tehotné a po pôrode

 • Starostlivosť o tehotné ženy počas celého obdobia gravidity
 • Ultrasonografia
 • Dopplerovské vyšetrenie funkčného stavu placenty v III. trimestri
 • Kardiotokografia

 

Predpôrodné kurzy pre tehotné

 

Ženy v klimaktériu, menopauze a postmenopauze

 • Komplexná starostlivosť o ženu v prechode a po prechode
 • Hormonálna terapia šitá na mieru
 • Prevencia osteoporózy
 • Prevencia onkologických ochorení prsníka, maternice a vaječníkov
 • Riešenie inkontinencie

 

Liečba neplodnosti

Dysplázia krčka maternice. Kde sa nechať očkovať a od akého veku sa to odporúča?

TV Doktor
07.07.2023

Očkovanie proti ľudskému papilomavírusu sa v poslednej dekáde stalo na celom svete jedným z najvýznamnejších preventívnych programov. Kde sa nechať očkovať a od akého veku sa odporúča?

+ Zobraziť viac

MUDr. Milica Piškaninová o hrčke v prsníku

TV Doktor
07.07.2023

Hrčka v prsníku u každej ženy vzbudí obavu o svoje zdravie a hlavne strach. Čo treba robiť, ak si takýto útvar žena nájde? Aké vyšetrenia by mala absolvovať? Všetky tieto otázky zodpovedala MUDr.

+ Zobraziť viac

S gynekologičkou o usmernení antikoncepcie

TV Doktor
07.07.2023

O výbere vhodnej antikoncepcie rozhoduje gynekológ po dôkladnom vyšetrení a na základe rôznych kritérií, akými sú vek, zdravotný stav, rodinná anamnéza či individuálne požiadavky.

+ Zobraziť viac

Gynekologické centrum Bezručova

Bezručova 5

811 09 Bratislava

tel: 02/33 22 11 12

E-mail: gynekologia@polibez.sk

 

 

Korešpondenčná adresa centra:

Gynekologické centrum Bezručova

Poliklinika Bezručova

Bezručova 5

811 09 Bratislava