Vitajte na stránkach Oftalmologickej ambulancie Bezručova. Nájdete tu informácie o lekároch a sestrách, informácie o vyšetreniach aj o tom ako sa objednať a pripraviť na vstupné vyšetrenie alebo špecializované vyšetrenia a zákroky.

Na stránke je možné sa priamo objednať na vyšetrenie cez náš online objednávací systém.

MUDr. Daniela Hrušovská

MUDr. Dana Hrušovská

Vedúca lekárka centra, oftalmológ

Študovala na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Od skončenia štúdia pôsobila v Centre mikrochirurgie oka a asistovala pri operáciách sivého zákalu a laserových operáciách refrakčných chýb. Špecializáciu v odbore oftalmológia získala v roku 2016. Niekoľko rokov pracovala samostatne na očnej ambulancii Onkologického ústavu sv. Alžbety kde sa venovala preventívnej starostlivosti a diagnostike a liečbe očných ochorení u dospelých pacientov.

MUDr. Miroslava Porubanová, PhD. - foto

MUDr. Miroslava Porubanová, PhD.

Oftalmológ

MUDr. Miroslava Porubanová, PhD., študovala na Lekárskej fakulte UK v Bratislave. Počas štúdia absolvovala zahraničnú stáž na Univerzita Degli Studi di Pavia v Taliansku. Po skončení štúdia všeobecného lekárstva pracovala na Klinike detskej oftalmológie v Bratislave, kde v roku 2016 obhajobou dizertačnej práce ukončila doktorandské štúdium. V roku 2018 absolvovala špecializačnú skúšku v odbore oftalmológia. Od roku 2014 pracuje v Očnom centre Dr. Bohma a Očnej ambulancii Pezinok, kde sa venuje komplexnej diagnostike a liečbe očných ochorení u dospelých a rovnako aj detských pacientov.

Martina Mračnová

Martina Mračnová

Zdravotná sestra

Zdravotná sestra s ukončenou strednou zdravotnou školou v Bratislave a špecializáciou v odbore anesteziológia a intenzívna medicína. Má 27 ročnú prax a bohaté skúsenosti so starostlivosťou o onkologických pacientov. Dlhé roky pôsobila na OAIM, kardiologickej a očnej ambulancii.

Bc. Eliška Kudláčková - foto

Bc. Eliška Kudláčková

Manažérka centra

V roku 2009 ukončila vysokú školu UCM v Trnave v odbore fyzioterapia. Má niekoľkoročné skúsenosti v oblasti manažmentu v zdravotníctve na Slovensku aj v zahraničí. Voľný čas venuje rodine, priateľom a športu.

Dobrý deň, vitajte na stránkach informačného systému pre pacientov Oftalmologickej ambulancie Bezručova. Nájdete tu informácie o vyšetreniach v našom centre, o tom ako sa objednať a pripraviť na vstupné a ďalšie vyšetrenia.

Naše služby:

Preventívne prehliadky

Vyšetrenie zrakovej ostrosti a predpis okuliarovej korekcie

Meranie vnútroočného tlaku

Meranie hrúbky rohovky

Vyšetrenie  na štrbinovej lampe

Vyšetrenie očného pozadia

Vyšetrenie motoriky očí

Vyšetrenie zorného pola - perimeter

Vyšetrenie slzného filmu

Myopia - krátkozrakosť je jednou z najčastejších očných chýb. Ako sa lieči?

TV Doktor
10.07.2023

Krátkozrakosť alebo odborne nazývaná Myopia, je porucha videnia, kedy pacient bez problémov rozozná a vidí blízke objekty, ale veci vo väčšej vzdialenosti vidí rozmazané a nejasne.

+ Zobraziť viac

Oftalmologička Hrušovská o glaukóme - zelenom zákale

TV Doktor
07.07.2023

Aké sú spúšťače a rizikové faktory glaukómu? Čo všetko zahŕňa diagnostika a následná liečba? Aj na tieto otázky odpovedala oftalmologička Polikliniky Bezručova MUDr. Dana Hrušovská.

+ Zobraziť viac

Ako prebieha preventívna prehliadka u oftalmológa?

TV Doktor
07.07.2023

Prehliadka u oftalmológa je lekárske vyšetrenie, ktoré sa zameriava na posúdenie zdravia očí a zraku pacienta. Ako prebieha? Viac povedala lekárka Oftalmologického centra Bezručova MUDr.

+ Zobraziť viac

Oftalmologické centrum Bezručova

Bezručova 5

811 09 Bratislava

tel: 02/39 22 39 22

E-mail: oftalmo@polibez.sk

 

 

Korešpondenčná adresa centra:

Gastroenterologické centrum Bezručova

Poliklinika Bezručova

Bezručova 5

811 09 Bratislava