Vitajte na stránkach Ortopedického centra Bezručova. Nájdete tu informácie o jednotlivých špecializovaných ambulanciách, o lekároch a sestrách centra, informácie o vyšetreniach aj o tom ako sa objednať a pripraviť na vstupné vyšetrenie alebo špecializované vyšetrenia a zákroky.

Na stránke je možné sa priamo objednať na vyšetrenie cez náš online objednávací systém.

MUDr. Tomáš Török - foto

MUDr. Tomáš Török

Vedúci lekár centra, ortopéd

MUDr. Tomáš Török vyštudoval odbor Všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia v roku 1999 nastúpil na II. Ortopedickú kliniku LFUK v NsP Ružinov. Počas pobytu na klinike absolvoval špecializačnú skúšku I. stupňa v odbore ortopédia. Od roku 2006 pracoval na II. Ortopedicko – traumatologickej klinike LFUK Nemocnice sv. Cyrila  Metoda. V roku 2009 absolvoval 2. špecializačnú skúšku v odbore ortopédia. Špecializuje sa na operačnú liečbu degeneratívnych ochorení bedrového  a kolenného kľbu, vrátane  revíznych endoprotetických operácii kľbov. Od roku 2017 pôsobil 5 rokov na pozícii primára Oddelenia Centrálnych operačných sál Nemocnice sv. Cyrila a Metoda.

Tomáš Horák

MUDr. Tomáš Horák

Ortopéd

MUDr. Tomáš Horák pracoval 21 rokov na II. Ortopedicko-traumatologickej klinike, kde bol vedúcim tímu pre chirurgiu nohy a špecializovanej ambulancie pre ochorenia nohy. Okrem operačnej a konzervatívnej terapie ochorení nohy a členka je špecialistom na kĺbové náhrady kolena, bedra a artroskopické operácie. Po vyštudovaní odboru Všeobecné lekárstvo na bratislavskej Lekárskej fakulte UK nastúpil na II. Ortopedickú kliniku v Ružinove, kde absolvoval špecializačnú prípravu v odbore Ortopédia. Od r.2006 pracoval na II. Ortopedicko-traumatologickej klinike Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v Petržalke, kde pokračoval v práci a stal špecialistom v odbore Ortopédia. Okrem vedúceho tímu pre chirurgiu nohy, bol aj vedúcim lekárom Ortopedickej ambulancie kliniky. Absolvoval množstvo školení doma aj v zahraničí a výukové workshop-y. Vysoko sa špecializuje na problematiku ochorení chodidla. Túto problematiku vyučuje lekárov, zdravotné sestry, študentov aj nemedicínske odbory. Prispieva do odborných časopisov a prednáša na ortopedických kongresoch.

Mgr. Denisa Ondrovičová

Mgr. Denisa Ondrovičová

Zdravotná sestra

Zdravotná sestra s bohatými skúsenosťami so starostlivosťou o pacientov. Vyštudovala strednú zdravotnícku školu v Bratislave. Od roku 1999 aktívne pôsobí ako zdravotná sestra oddeleniach Chirurgickej JIS Detskej Fakultnej Nemocnice, Anersteziológie a intenzívnej medicíny Železničnej nemocnice s poliklinikou ako aj stomatologickej a ortopedickej ambulancii.

Ing. Karen Pernecká

Ing. Karen Pernecká

Medicínska koordinátorka

Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave, odbor účtovníctvo s audítorstvo. Počas školy pracovala v poisťovni a neskôr v menšej spoločnosti na finančnom oddelení. Baví ju práca s ľuďmi a robí jej veľkú radosť, keď vidí z ambulancie odchádzať spokojných pacientov. Vo voľnom čase sa venuje turistike, korčuľovaniu a čítaniu kníh.

Peter Kavuľa

Ing. Peter Kavuľa

Manažér centra

Je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. Má viacročné skúsenosti s manažovaním prevádzky súkromného zdravotníckeho zariadenia, ako aj s projektovým manažmentom stavieb medicínskych zariadení. Svoj voľný čas najradšej trávi s rodinou, športovaním a štúdiom zameraným na manažment a ekonómiu.

Vitajte na stránkach Ortopedického centra Bezručova. Na našich ambulanciách v novozrekonštruovanej Poliklinike Bezručova poskytujeme špecializovanú zdravotnú starostlivosť v odbore ortopédia. Ortopédia je základný chirurgický lekársky odbor. Zaoberá sa diagnostikou, prevenciou a liečbou porúch a ochorení pohybového aparátu. Ide najmä o degeneratívne ochorenia kľbov, poúrazové stavy, ochorenia svalov a šliach.

Ambíciou Ortopedického centra je poskytovanie  komplexnej liečebno – preventívnej starostlivosti v odbore ortopédia, liečbu bolestivých stavov, poúrazových stavov a degeneratívnych zmien pohybového aparátu. Ponúkame naše viac ako 20 ročné skúsenosti práce na klinických pracoviskách v Bratislave.

Významnou výhodou pre pacienta je úzka spolupráca Ortopedického centra s Reumatologickým centrom Polikliniky Bezručova.

Tešíme sa na Vašu návštevu a dúfame, že budete u nás spokojní.

 

Ordinačné hodiny

Recepcia:

Pondelok 07.30-12.00 13.00-15.00
Utorok 07.30-12.00 13.00-15.00
Streda 07.30-12.00 13.00-15.00
Štvrtok 07.30-12.00 13.00-15.00
Piatok 07.30-13.00  

 

Ambulancie

Pondelok 07.30-12.00 13.00-15.00
Utorok 07.30-12.00 13.00-15.00
Streda 07.30-12.00 13.00-15.00
Štvrtok 07.30-12.00 13.00-15.00
Piatok 07.30-13.00  

Na termíny vyšetrení je potrebné sa objednať.

 

Zdravotná starostlivosť

Poskytujeme starostlivosť v nasledovných oblastiach:

  • Infúzna liečba pri bolestivých stavoch
  • Vnútrokĺbna aplikácia liečív
  • Lokálna analgetická liečba
  • Konzultačné služby
  • Operačná liečba deformít chodidla a nohy (hallux valgus, priečne plochonožie, kladivkové prsty, Morbus Lederhose)
  • Operačná liečba syndrómu karpálneho tunela
  • Operačná liečba skákavého prsta
  • Operačná liečba tenisového lakťa
  • Operačná liečba Dupuytrenovej kontraktúry
  • a iné

Nohy nás nosia celý život - rady ortopéda

RTVS - Rádio Regina
23.02.2023

Nosia nás celý deň, celý život... Hovoríme o našich nohách, ku ktorým sa občas správame macošsky, proste nevenujeme im žiadnu pozornosť.

+ Zobraziť viac

Jednodňová chirurgia v Bratislave

RTVS - Rádio Regina
16.02.2023

Od začiatku tohto roka možnosť jednodňovej chirurgie v urológii a ortopédii ponúkajú aj pacientom bratislavskej Polikliniky Bezručova. Ako Janke Bleyovej povedal riaditeľ prof. MUDr.

+ Zobraziť viac

Úzky kontakt s pacientom a doma za 24 hodín po operácii

Vivasenior
20.02.2023

Čo všetko je možné absolvovať v rámci jednodňovej chirurgie na ortopedickom oddelení Centra jednodňovej chirurgie Polikliniky Bezručova sme sa spýtali ortopéda MUDr. Tomáša Horáka.

+ Zobraziť viac

Ortopedické centrum Bezručova

Bezručova 5

811 09 Bratislava

tel: 02/33 22 11 13

E-mail: orto@polibez.sk

 

 

Korešpondenčná adresa centra:

Ortopedické centrum Bezručova

Poliklinika Bezručova

Bezručova 5

811 09 Bratislava